VERNÁ ÚŽASNÁ KRÁSNA
AMERICKÁ AKITAO NÁS


   


DIEVČATÁ


   

 


DETI


   


AA


   

August Echooff Šumící Křídla


Max, jeho pôvodné meno u predošlých majiteľov bolo Ajax :-) Pomenovali ho po starom otcovi. Max sem prišiel koncom roku 2004 ako 3-ročný pes. Stala som sa jeho treťou majiteľkou a poskytla som mu konečne trvalý domov a spokojný čas až do vysokého veku. Ujať sa Maxa bol výborný nápad. Z Maxa sa stal skvelý spoločník Agátky a rovnako jeho starej mamy Arky. Max bol taktiež úžasným náhradným rodičom malého Dextera, ktorého si nesmierne obľúbil. Trávili spolu veľa času, či už len-tak hrami na záhrade alebo na spoločných výletoch. S Maxom nebola nikdy nuda!


Max, vždy veselý a pozitívne naladený chlapec.
Úsmev na tvári jednoducho musí byť :-)

Meno August Echooff Šumící Křídla


Dátum narodenia 1. august 2001


Zafarbenie červené pinto, čierna a biela maska


Otec ICh. Ajah Veda CS


Matka Kaisa Mexican O’Thoorn


ax sa narodil v roku 2001, v Českej republike, v chovateľskej stanici Šumící Křídla. Max je vnukom mojich prvých Akít - Ajaxa a Arky. Keď sem prišiel mal už tri roky a zapadol do našej svorky bez akýchkoľvek problémov. Max je veľmi spokojný a ľahko prispôsobivý pes, jednoducho typický rodinný spoločník. V priebehu troch rokov vystriedal dvoch majiteľov. Ten druhý mal veľké zdravotné problémy, tak som neváhala a Maxa som sa ujala. 
Max je synom Kaisy Mexican O’Thoorn, je súčasťou môjho chovateľského cieľu pre zachovanie starých línií Amerických Akít. Kto z vás si pamätá skutočne staré typy Amerických Akít určite v Maxovi uvidí tú neodškriepiteľnú podobnosť v exteriéri z času 80. rokov minulého storočia. Vždy, keď vidím Maxa, nostalgicky sa mi v mysli ukážu tie staré fotografie Akít z USA. V piatej generácii Maxa sú skryté známe mená Akít ako: Ch. Triple K Cho Cho; Ch. Gaylee's 'O' Kaminaga; Ch. Beastie Of Toshiro; Ch. Tusko's Kabuki; Imperial Hoseki-Na Of Fukumoto (sestra Ch. Fukumoto's Ashibaya Kuma); Ch. Cee Jay's Juno; Ch. Daiken's No Sakura; Clar Chid's Romio Fug Yama; Ch. Inugoya's Hikaru; Ch. Golden Sun Tai Of Mokusei; Ch. Kodiak Of Autumn Field; atď.
Otcom Maxa bol ICh. Ajah Veda CS, v čase krytia mal takmer 12 rokov! Tento, v tom čase vysoko kvalitný červený pes pochádzal z historicky prvého vrhu ešte v pôvodnom Československu v roku 1989. Bol synom Dracos Nakama z Kanady a Suma Kaminari Kuma z USA. Otec Maxa bol historicky prvý Medzinárodný šampión v plemene v rámci Slovenska a Českej republiky. Max mal troch súrodencov, v tomto vrhu boli štyria chlapci. Každý z nich žil v inej krajine - Česká republika, Slovensko, Taliansko, Ukrajina. 
Max je veľmi priateľský, pohodový a hravý pes s obrovskou dávkou energie. Vždy je pozitívne naladený a šíri okolo seba výbornú atmosféru. Miluje spoločnosť ľudí a psov. Max si v súčasnosti užíva zaslúžený dôchodok a je posledným žijúcim psíkom z vrhu, v ktorom sa narodil. Má skutočne krásny vek, 12 rokov je v súčasnosti, žiaľ, v rámci plemena už nadštandardné číslo. Je však možné, že jeho krásny vek súvisí s vekom jeho matky či starej matky, obe prekročili dúhový most vo veku trinásť a pol roka! Max si však život užíva, na svoj vek je skutočne zdravý, samozrejme, ten vek si už vyberá svoju daň, napriek tomu sa každý deň teší na svoju prechádzku či výlet, ktorý ponúka nové zážitky neodmietne.

Max je skutočne rodinný pes. 
Max je stelesnením mojich spomienok 
na Akity z minulého storočia. 

Som veľmi vďačná, že mám tú možnosť zdieľať jeho život s ním a tešiť sa z jeho pozitívnej energie, vitálneho života a krásnej povahy. Max síce nikdy nebol pes vyhrávajúci tituly na výstavách, Max však disponuje možno väčšími hodnotami - úžasnou povahou a vynikajúcim zdravím, ktoré mu zaručilo krásny dlhý život so mnou!Takto pekne zapózoval Max 
na Žitnoostrovskej oblastnej výstave v roku 2005.

Tu je zopár obrázkov zo života Maxa, ak sa vám niektorý páči, kliknutím ho môžete vidieť vo väčšej veľkosti.
max_03.jpg (83929 bytes) max_04.jpg (93963 bytes) max_05.jpg (125474 bytes) max_14.jpg (95215 bytes)
max_06.jpg (183693 bytes) max_07.jpg (196951 bytes)

max_08.jpg (77660 bytes)
max_09.jpg (233516 bytes) max_10.jpg (61968 bytes) max_11.jpg (61475 bytes) max_15.jpg (76744 bytes)
max_12.jpg (128144 bytes) max_13.jpg (74398 bytes) max_16.jpg (141472 bytes) max_17.jpg (246378 bytes)
ICh. Ajah Veda CS

 

 

 


 

 

 

Kaisa Mexican O’Thoorn
Dracos Nakama

 


 

Suma Kaminari Kuma
Ch. Asahi Yama O’Kaminari Kuma, CDX
Checan’s Okashii Ming
Ch. Cee Jay’s Genie’s Yama Kuma
Ch. Ozeki’s Subrishi Musume
Ch. Imperial Danshi
Checan’s Junsui Shima
Kita Bo Kuma
San Akuri Asa
Mokusei’s Taro Of RSA
Mokusei’s Rising Star
Dracos Nakama
Sakusaku’s Tiger Lily Kuma
Atoši Jimili
Ailli Ruže Moravy
Frakas Veda CS
Biggy Inu Gami Sa-Li
Ammon Mortom
Kajtána Od Kulicha
Osama Kaminari Kuma
Akuri Kaminari Kuma
ICh. Ajax Akita-Park

 


 

Ch. Arka Thisis Thewn
Dongo Veda CS
Bogda Zoborská Perla
Arny Čivaki
Kimina Od Ďurkoviča

Na tomto mieste by som rada poďakovala chovateľskej stanici Šumící Křídla, 
vďaka ktorej sa mohol Max narodiť a byť zaregistrovaný v plemennej knihe v Českej republike. 
Bol to dôležitý krok v napĺňaní môjho cieľa - zachovanie starých línií Americkej Akity.

Home
© MEXICAN O’THOORN AMERICAN AKITAS
SLOVAKIA,
since 1997


Back
tel. ++421 903 94 13 54, SLOVAKIA
e-mail mexicanothoorn@gmail.com